YouTube’da Hızlı Abone ve İzlenme Kasma

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere Youtube’da hızlı bir şekilde abone ve izlenme nasıl kasılır detaylarını ve püf noktalarından bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi Youtube artık para kazanma seçeneğinin aktif olabilmesi için bizlerden 4000 saat izlenme ve 1000 abone istiyor. Bu aboneyi ve izlenmeyi kısa sürede nasıl arttırabiliriz bir bakalım.

Youtube’da Abone ve İzlenme Arttırma

-Youtube’a yeni giriş yapanlar için minimum 10 dk video süreniz olsun.

-Video kaliteniz min 720p olsun. Bildiğiniz gibi teknoloji her geçen gün gelişiyor ve kalite de artıyor. Youtube’a 360p video yüklemeniz size bir kazanç sağlamaz.

-Video başlığı. Evet önemli konulardan biri olan bu. Video başlığınız çekici olsun. İsterseniz clickbait’te yapabilirsiniz. Bu videonuza daha çok tık almanıza yarayacak.

-Video kapak resmi. Gelelim en önemli etkenlerden birine. Videonuzun kapak fotoğrafı. Kapak fotoğrafınız video ile alakalı olsun. Ve fotoğrafı kendiniz hazırlayın. Bkz ; Photoshop. Kapak fotoğrafınız dikkat çekici olsun ki gören izleyici bu ne diyip videonuza girsin.

-Açıklama kısmı ve etiketler. Açıklama kısmına videonuz ile ilgili yazılarınızı çok uzun olmayacak bir şekilde yazabilirsiniz. Ve altına daha önceden yüklemiş olduğunuz videolarınız var ise o videoların linklerini de ekleyin. Bu izleyicileri diğer videolarınıza göndererek diğer videolarınıza da izlenme sağlayacaktır. Son olarak açıklama kısmına, Daha fazla video gelmesini istiyorsanız video’ya like atın ve abone olun gibi açıklamalar girebilirsiniz. Bu sizin kişisel tercihinize kalmış bir şey.  Etiket kısmına gelirsek, etiketi abartmayın, çok fazla kullanmayın ve video ile alakalı etiketler kullanın. Veya gündem de olan etiketleri de kullanabilirsiniz.

-Video da başlangıçta, ortasında, veya sonunda abone olun uyarısı ekleyin. Ek olarak ek açıklamalar ve bilgi kartları oluşturmayı unutmayın.

-Popüler kanalların videolarına yorum yapın. Yapacağınız yorum dikkat çekici bir şey olsun ki izleyici sizin kanalınıza da bir göz atsın.

-Eğer çektiğiniz video’da konuşuyorsanız, izleyicilerinizle muhabbet edin. Video içi muhabbet önemlidir. Bu sizin samimi olduğunuzu gösterir ve izleyici videonuzu izlemeye devam eder.

-İntro. Evet intro önemli. Kendinize bir intro hazırlayın veya satın alın. Veya bu işi yapan profesyonel birisine hazırlatın. Önemli olan detayları vereyim, intronuzu hazırlarken uzun yapmayın ve saçma sapan sesler, müzikler kullanmayın. Kısa ve öz olacak şekilde ayarlayın. Burası önemli bir detay.

– Sakın izlenme ve abone satın almayın. Veya bilmem ne hilesi adı altında youtube’da sizlere izlenme veren sitelere güvenmeyin. Bedava peynir kapanda olur. Bu sizin kanalınızı riske sokacaktır. Kesinlikle satın almayın. Geçte olsa o kanal büyüyecek. Sürekli olarak içerik üretin ve arkanıza yaslanın.

Toparlamak gerekirse ;

1 – Video Başlığınız Dikkat Çekici Olsun

Kesinlikle Youtube’da olan videoları tekrar yüklemeyin. Youtube zaten buna izin vermeyecektir. Kendiniz çekiniz veya hazırlayınız. Videonuz özgün olsun.

2 – Açıklama Kısmına Önem Verin

Yüklediğiniz videoların açıklama kısmını boş bırakmayın. Video ile alakalı yazılarınızı ve diğer videolarınıza ait linkleri ekleyebilirsiniz.

3 – Kapak Fotoğrafı

Videonuzun kapak fotoğrafı dikkat çekici olsun. Tavsiyem Photoshop ile hazırlamanız.

4 – Etiketler

Etiketleriniz video ile alakalı olsun. Az olsun öz olsun

5 – Youtube Keyword Tool

Keyword Tool aracını kullanarak youtube’da en çok aranan kelimeleri bulabilir. Bu kelimeler ile ilgili içerik oluşturabilirsiniz. Ek olarak bu kelimeleri etiketlerinizde kullanabilirsiniz. Arama da videonuzun çıkma şansı daha da artacaktır.

6 – Sosyal Medya

Yüklediğiniz videoyu olduğu gibi bırakmayın. Sosyal medya’da bu Facebook, Twitter, Instagram vs. gibi sosyal medya hesaplarınızda veya gruplarınızda paylaşabilirsiniz. Bu daha fazla tık almanıza yarayacaktır.

7 – Forumlar

Yüklediğiniz videoyu forum sitelerinde paylaşmanız daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar.

8 – Aboneler

Abone sayınızı arttırmaya bakın. Yüklediğiniz videolarınız ilk olarak abonelerinize ulaşacağı için abone sayınızı arttırın.

9 – Video İçi Ayarlamalar

Youtube’da video içi programlama sekmesine gidin. Videolarınızın üzerine kanalınızın fotoğrafını basın. Veya istediğiniz bir bağlantıyı ekleyin.

10 – İzleyicilerden Beğeni ve Abone olmasını isteyin.

Evet video başında veya sonunda izleyicilerinizden videoyu beğenmeyi ve kanalınıza abone olmasını isteyin.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir