Xiaomi’den Yeni Akıllı Bileklik: Mi Smart Band 4C

Xiaomi’den Yeni Akıllı Bileklik: Mi Smart Band 4C

Akıllı telefonlarıyla popüler olan Xiaomi markası, giyilebilir teknoloji’de de popülerliği yakaladı. Akıllı bilekleri ile ünlü olan Xiaomi markası yeni ürünü olan Xiaomi Mi Smart Band 4C’yi tanıttı. Yeni tanıtılan akıllı bilekliğin özelliklerine ve fiyatına bakalım..

Xiaomi, Yeni çıkardığı akıllı bileklik olan Mi Smart Band 4C tanıtıldı. Mi Smart Band 5’ten sonra tanıtımı yapılan yeni akıllı bilekliğin tasarımı Mi Band 5’e benzese de farklı özelliklere sahip olarak görüldü. Yeni çıkan Mi band 4C, 1.08 inç’lik bir ekrana sahip. Ve 128×220 piksellik bir ekran çözünürlüğü ile geliyor. TFT ekrana sahip olan bileklikte de ekran parlaklığı 200 nit’e ulaşıyor.

Xiaomi Mi Smart Band 4C bize 14 günlük bir batarya ömrü sunuyor.  2 saat gibi bir sürede şarj olan bilekliğin içerisinde ise 130 mAh’lık bir batarya mevcut. Şarj etmek için tek gereken üzerinde bulunan Usb yuvasını kullanmak. 5 farklı spor modu bulunan bileklikte, açık hava koşusu, hızlı yürüyüş, bisiklet, koşu bandı gibi modları kullanabiliyorsunuz. Adımlarınızı anlık olarak takip eden Xiaomi Mi Smart Band 4C uzun süre hareketsiz kaldığınızda cihazı titreterek size bir uyarı veriyor. Ekranda bildirim olarak görünen mesajda “Uzun süredir hareketsizsiniz” gibi bir mesaj beliriyor. Ayrıca suya dayanıklı olan bu ürün 5 ATM’ye kadar su geçirmiyor.

Çıkacak olan cihazın fiyatı ortalama olarak 21 euro gibi bir fiyat bandında belirlenmiş durumda. Cihaz Önümüzde ki haftalarda satışa hazır olacak.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir