Xiaomi Telefonlara 120W Hızlı Şarj Geliyor!

Çin menşeili teknoloji devi ve üreticisi olan Xiaomi, Yeni çıkacak olan amiral segment telefonlarında 120W’lık hızlı şarj teknolojisi ile birlikte geliyor. Bu teknoloji sayesinde yeni çıkan telefonlar 15 dk gibi kısa bir sürede şarj olabilecek.

Teknolojinin ve akıllı telefonların her geçen gün gelişmesiyle ve artan yüksek kapasiteli bataryalar ile birlikte şarj olma süreleri de gelişmeye başladı. Akıllı telefonları daha kısa bir sürede şarj edecek teknoloji ilerleyen zamanda çıkabilir. Amiral gemisi diye tabir ettiğimiz akıllı telefonların bazılarında bu durumu görüyoruz. 65W hızlı şarj teknolojisi bu çıtayı yükseltmiş durumda. Xiaomi firması 65W’lık teknolojiyle yetinmeyip bunun iki kat üstünü bizlere sunmak için bu teknoloji üzerinde çalışıyor.

120W hızlı şarj teknolojisi çıktığında telefonların bataryaları yüzde sıfırdan, yüzde yüze 15 dk gibi bir sürede çıkacak. 100W hızlı şarj teknolojisini 17 dakika gibi bir süreden düşünürsek, 120W olan teknoloji ile bu süreyi 15 dakikanın altında görmek mümkün görünüyor. Şuan da üzerinde çalışmalar yapan Xiaomi firması ilerleyen zamanda nasıl bir açıklama yapacak bakalım. Merakla bekliyoruz.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir