Xiaomi Telefon Yedekleme ve Geri Yükleme

Xiaomi Telefon Yedekleme ve Geri Yükleme

Merhaba arkadaşlar, Son zamanlarda popüler bir marka olan Xiaomi telefonlarda yedekleme ve geri yükleme nasıl yapılır onu anlatacağım. Son ayların en popüler akıllı telefonu olan ve fiyat performans olarak uygun bir telefon markası olan Xiaomi çoğu kullanıcı tarafından öneriliyor. Eğer Xiaomi marka bir telefonunuzda sorun var ise ve telefonunuzu sıfırlamak isterseniz veya başka bir sorun donma, kasma, vb gibi işlemlerde telefonu sıfırlamadan önce yedek almanız gerekiyor. Xiaomi telefonlarda yedekleme ve geri yükleme aşamalarına geçelim.

Öncelikle telefonunuzda geri yükleme yapmadan önce otomatik yedeklemeyi açınız. Bu ayarı etkinleştirmeniz sizin telefonunuzda ki bütün verileri Google hesabınıza yedekler. Yedeklemeyi yerel olarak da telefonuna kaydedebilirsiniz. Şimdi yedekleme nasıl yapılır ona geçelim.

*Öneri* Fotoğraflarınız için Google Fotoğraflar uygulamasını kullanabilirsiniz.

*Öneri 2* Fotoğraflarınızı bilgisayara aktarabilirsiniz.

Xiaomi’de Yedekleme ve Geri Yükleme

 İki türlü yedek alma seçeneğimiz var. Birincisi Yerel yedekleme ikincisi Xiaomi Cloud kullanarak.

Yerel Yedekleme

Yerel olarak yedek almak için Ayarlar > Ek Ayarlar > Yedekleme & Sıfırlama ya gidiniz. Yedeklemenizi yerel olarak yaparsanız, telefonunuzun yedekleri MİUİ dizini içinde backup dizininde yer alır. Telefonunuzu sıfırlayacağınız için backup klasörünü bilgisayarınıza alınız. Sıfırlama işlemi bitince tekrar telefonunuza atıp, ayrı yerden geri yükle seçeneği ile almış olduğunuz yedeği tekrar telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Xiaomi Cloud

Ayarlardan Xiaomi Cloud’a giderek yedeklenmesini istediğiniz ayarları açın. Bunlar uygulamalar, uygulama düzeni, mesajlar, fotoğraflar, kişiler gibi seçeneklerin hepsini aktif hale getirin. Yedeklemenizi Xiaomi Cloud’a yaptığınızda telefonunuzu sıfırladıktan sonra Mi hesabınızı girdiğinizde yedekleriniz otomatik olarak telefonunuza yüklenecektir.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir