Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici İnceleme

Evinizde diğer odada bulunan modeme bağlanamıyor musunuz ? Modem yan odada olmasına rağmen düşük sinyal mi alıyorsunuz ? gelin şu Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendiricisine bir bakalım, inceleyelim.

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici Nedir ?

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici, Xiaomi tarafından üretilen iki adet anteni bulunan, 300 Mbps’e kadar hız desteği veren veri aktarımı yapan, düşük Wi-Fİ sinyalini daha fazla yükselten, prize takılabilen bir sinyal yükseltici/güçlendirici bir cihazdır. Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro ile 64 cihaza kadar bağlanmak mümkündür.

Evinizde ki Modemden uzak olan ölü, kör Wi-Fi noklarına bile bu cihazla Wi-Fi sinyali gönderebilirsiniz. Bu cihaz ile çok katlı evlerde, daha fazla odası bulunan ve modemden uzak bir şekilde olan bir yere Wi-Fi sinyali taşıyabilirsiniz. İnternet ve veri kullanımını hız düşüklüğü yaşamadan, hatta modemde ki internet hızından bile daha fazlasını bu cihazla alabilirsiniz.

Prize tak çalışır mantığı ile çalışan bu cihazı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bu sayede cihazın kullanım ömrünü de uzatabilirsiniz.

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro Sinyal Güçlendirici Nasıl Kullanılır ?

Cihaz kurulumu oldukça basit. Kurulumu Google Play Store ve App Store da bulunan Mi Home uygulaması ile yapıyoruz.

Mi Home uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya giriş yapalım. Bu arada cihazı prize takabilirsiniz. Üyelikten sonra otomatik olarak bağlantı yapacak.

Uygulamayı açtığınızda bir üyelik oluşturun. Üyelik oluştururken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bulunduğunuz ülkeyi Çin olarak seçin. Farklı bir ülke seçerseniz kurulumda hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu konumu daha sonra uygulama içi ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Bu adımı geçtikten sonra, üyelik oluşturduktan sonra uygulama Bluetooth ile evde bulunan Xiaomi’ye ait tüm cihazları taramaya başlıyor. Takılı olan cihazı bulduktan sonra cihazı seçin ve kuruluma başlayalım. Seçtikten sonra bizden Wi-Fi bilgilerimizi istiyor. Bilgileri girdikten sonra cihaza bağlanıp kurulumu otomatik yapıyor. Kurulum sırasında telefonu cihaza yakın tutunuz.

Kurulum sonrası Wi-Fi adlarında karışıklık olmaması için Wi-Fi dolaşımını açın bunu açmak Wi-Fi adınızın sonuna plus eklemesidir. Aynı Wi-Fİ adı ama sadece sonunda plus oluyor. Plus olan kurulumunu yaptığımız cihazdır.

Kurulum sonrası cihaz üzerinde ki ışık mavi yanıyorsa, Cihaz modeme bağlanmış ve kullanıma hazır bir şekildedir. Artık kullanabilirsiniz.

Tavsiye olarak ;

Cihazı modeme yakın bir yere takmanızı öneririm. Modemden uzak olmayacak bir şekilde takınız. Bu daha iyi verim almanızı sağlar. Benimde kullanmış olduğum bu ürün tam bir fiyat performans ürünü. Tak çalıştır prensibi ile çalışması gayet çok güzel. İstediğiniz yere takabilirsiniz. (Modemden sinyal aldığı sürece) zaten üzerinde bulunan ışıktan bunu anlayabilirsiniz. Sarı yanıyorsa bağlantı yok. Mavi yanıyorsa bağlanmış kullanıma hazırdır. Son olarak tak çalıştır olduğu için tekrar tekrar kurulum yapmanıza gerek yoktur. Başka bir modemde kullanmak isterseniz altında bulunan küçük reset deliğine iğne ile basılı tutarak sıfırlayabilirsiniz.

Mi Home uygulamasını edinin ;

Google Play Store = https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.smarthome&hl=tr
AppStore = https://apps.apple.com/tr/app/mi-home-xiaomi-smarthome/id957323480?l=tr

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir