Turkcell Lifebox ile Depolama Nasıl Yapılır ?

Turkcell Lifebox ile Depolama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar, sizlere Turkcell’in hizmeti olan Lifebox’dan bahsedeceğim. Lifebox nedir ? Lifebox ile depolama nasıl yapabilirim ? gibi sorularınızın cevabını bu yazımda öğreneceksiniz. Yazımıza geçmeden önce belirteyim, bu servisi kullanmak için Turkcell’li olmanıza GEREK YOK.

Lifebox Nedir ?

Lifebox Turkcell tarafından çıkarılmış bir bulut depolama sistemidir. Turkcell’in bizlere sunmuş olduğu bu servis ile dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, müziklerinizi, hatta sayısız içeriğinizi bu akıllı depoya güvenle saklayabileceksiniz. Turkcell tarafından yayımlanan Akıllı Depo sayesinde içeriklerinizi güvenle sanal ortamda tutabileceksiniz. Turkcell’in 2014 yılında çıkardığı Akıllı depolama sistemi sayesinde telefonlarımızda biriken sayısız fotoğraf, dosya, müzik vs içeriklerinizi bu bulut depolamaya yükleyebilir ve telefonunuzu biraz da olsa hafızasını hafifletebilirsiniz. Yüklediğiniz içerikleri Turkcell Lifebox Uygulaması üzerinden istediğiniz zaman nerede olursanız olun hangi cihazda olursanız olun istediğiniz de uygulama sayesinde erişebilecek, indirebilecek, hatta arkadaşlarınızla paylaşım yapabileceksiniz. Bu uygulama sayesinde verileriniz güvenli bir yerde olacak, ve veri kaybının önüne geçebileceksiniz.

Lifebox ile Nasıl Depolama Yapabilirim ?

Telefonunuzdaki verilerinizi Lifebox’a yüklemek için Lifebox uygulamasını edinin. Android cihazlar için Google Play Store üzerinden, İOS cihazlar için ise AppStore üzerinden uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamayı başlatın ve Kayıt olunuz. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra artık verilerinizi yüklemeye hazırsınız.

Lifebox Ücretli midir ?

Hayır. Lifebox tamamen ücretsizdir, ayrıca Turkcell’li olmanıza da gerek yok. Uygulama sayesinde verileriniz her zaman yanınızda olacak. Bu servis ücretsiz olup, sizlere hoş geldiniz der ücretsiz 5 GB depolama alanı verir. Biliyorum 5 GB bana yetmez dediğinizi duyar gibiyim. Ücretsiz versiyonda maalesef 5 GB kullanabilirsiniz. Eğer depolama alanınızı arttırmak istiyorsanız ücretlerini şöyle belirteyim ;

– 50 GB Depolama Alanı = 4.99 TL /AYLIK

– 500 GB Depolama Alanı = 12.99 TL /AYLIK

– 2.5 TB Depolama Alanı = 29.99 TL /AYLIK

Eğer depolama alanınızı arttırmak istiyorsanız yukarıda ki paketlerden birini satın alarak arttırabilirsiniz. Lifebox hakkında bana sormak istediklerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir