Son Zamanların En İyi 10 Netflix Dizisi 2020

Son Zamanların En İyi 10 Netflix Dizisi 2020

Son zamanlar da bir hayli popüler, dizi & film izleme platformu olan netflix’de bazen ne izleyeceğimize karar veremiyoruz. Hangi dizi güzeldir hangileri izlerken sıkmaz, hangisi sarar, bazen de tek oturuşta bitirmelik dizi arayışına gireriz. Bu sayfaya girdiysen doğru yerdesin. Çünkü bu yazımda sizlere son zamanların en iyi 10 netflix dizisini tanıtacağım, önerisini yapacağım. Umarım dizileri izleyip beğenirsiniz. Lafı çok uzatmadan önerilerimize geçelim.

1 – Ragnarok

Sosyal Medya da veya başka platformlarda bazı kişilerin dizinin kötü olmasını, sarmadıklarını söylediler. Bana göre bi tık güzel bir dizi. Çakma Thor olarak gördüğüm dizi. Ocak 2020 yılında gösterime giren dizinin şuan ikinci sezonunun yakında gelmesi bekleniyor. Norveç yapımı bir netflix dizisidir. Volvo araçlar, yağışlı havalar, dağa çıkıp avlanan insan görünümlü yaratıklar, yaşlanmayan aile gibi konular var içerisinde. İskandinav mitolojisiyle ilgileniyorsanız bu diziyi izlemeniz lazım. Tamam çok iyi oyunculukları, efektleri olmasa da konunun sürükleyici olması güzel benim için. Bence bu diziye bir şans verin derim. Puanlama yap derseniz de 10 üzerinden 7 diyebilirim.

2 – Snowpiercer (Dizi)

Parantez içerisinde dizi olarak belirttim. Çünkü bu dizinin aynı zaman da filmi de mevcut. Filmi biraz eski olsa da, dizisi netflix tarafından yapılmış güncel ve daha iyi diyebilirim. Filmden önce diziyi izlemenizi öneririm. Film’de giriş gelişme sonuç olarak her şey olduğu için filmi izledikten sonra diziden pek bir şey beklemeyebilirsiniz. Zaten dizi filmden uyarlanmış bir şekilde yayınlanıyor. Ayrıca güncel olarak her hafta yeni bir bölüm yayınlanıyor onuda belirteyim. Dizinin konusuna gelecek olursak, Dünya bir buz küresine dönüşüyor, ve buz öldürücü bir şekilde. Hayatta kalmak için de insanların trene binmesi gerekiyor. Dünyanın buz küresine dönmesinin ardından 7 yıl sonra yaşayan son insanların 1001 vagonlu trendeki hiç bitmeyen bir yolculuğunu anlatıyor.

3 – Sex Education

Adından da anlaşılacağı gibi dizi de sürekli pompa gerçekleşiyor. Cinselliğin havada uçuştuğu bu dizi de 16 yaşında lise öğrencisi olan “Otis” adında ki çocuk, okulda arkadaşlarına seks konusunda tavsiyeler vermesini konu alıyor. Maeve adında başka bir kız, Otisi fark ediyor ve Otis’e bir teklifte bulunuyor. Maeve’nin maddi sıkıntıları da olduğu için otisle bir anlaşma yaparak okulda para karşılığında seks bilgisi satıyor.

4 – The End of The F***ing World

Charles Forsman’ın çizgi romanından uyarlanan netflix yapımı bir dizi. The End of The F***ing World dizisi karmaşık ve karanlık zihinlere sahip iki arkadaşımızın konusunu alıyor. İlk sezon konusunda 17 yaşındaki bir genç olan James tam bir psikopat biri. Çocukluğundan beri sıra dışı işler yapmış, hep tehlikeli işlere bulaşmıştır. Dizi de bir kızla tanışan James çılgınlık yaparak kızla birlikte kaçmaya karar veriyor. Ve olaylar gelişiyor.

5 – How to Sell Drugs Online (Fast)

Ne varsa Almanlarda var diyorum. Bu zamana kadar izlediğiniz bütün dizileri unutun. Abi adamlar mükemmel bir dizi yapmış. Dizinin Alman yapımı olduğunu görünce tereddütsüz araştırmadan, bakmadan izledim. Almanlara dizi & film konusunda güveniyorum ve mükemmel bir iş çıkarıyorlar. Fazla uzatmadan konuya gelelim. Eski kız arkadaşını erasmus yüzünden kaybeden ve geri kazanmaya çalışan inek bir çocuk, internet üzerinden uyuşturucu satmaya başlar ve avrupa’nın en büyük uyuşturucu tacirlerinden biri olur. Netflix tarafından Mayıs 2019 da yayımlanan bir Alman Suç/Romantik dizisi.

6 – The Witcher

Dünyaca ünlü olan kitap dizisinden uyarlanan Netflix yapımı olan bir dizidir. The Witcher, Destansı bir ailenin epik öyküsünü konu almaktadır. Yalnız bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt, İnsanların yaratıklardan daha da kötü olduğu bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır.

7 – Messiah

1 Ocak 2020 Tarihinde Netflix’de yayımlanan sansasyon yaratan bir dizi. Dizinin fragmanı yayınlandığı gün Twitter’da dünya gündeminde #dejjal tag’i en üstte yer aldı. 3 İlahi dine göre anlatılan, kitaplarda yazan, kıyametten önce ortaya çıkacak olan deccal özelliklerinin hepsi messiah dizisinde mevcut. Detay sevenler için dizinin baş rolündeki oyuncu Mehdi’dir.

8 – Peaky Blinders

Peaky Blinders da konuya gelecek olursak, Dizi de birinci dünya savaşında devlete karşı çıkan bahis çeteleri, komünistler, ve devlet arasında ki husumeti konu alıyor. Sözü geçen çete ise şapkalarında bulunan jiletlerle insanları kör eden ünlü bir çete. Çete ve çete üyeleri soygunculuk ve at yarışlarıyla geçimini sağlıyor. Popüler ve son zamanlar da ki en iyi dizilerden biri diyebilirim.

9 – Locke & Key

En çok satan çizgi romanlardan uyarlanan netflix yapımı olan Locke & Key, babalarının öldürülmesinin ardından atalarından kalan evlerine taşınmaya karar veren aile, eski ve şato benzeri büyük bir eve taşınırlar. Ev de onları çok çeşitli güçler ve yetenekler veren sihirli bir anahtarı keşfeden üç kardeşin öyküsünü konu alıyor.

10 – The Punisher

Kasım 2017 yılında yayımlanmaya başlayan The Punisher dizisinde Frank Castle adında ki bir adam, karısının ve çocuklarının ölümünden sorumlu olanlardan intikam almaya karar verir. New Yok sokaklarının altında yeraltı dünyasından daha derinlere uzanan bir komplo teorisinin gün yüzüne çıkmasını sağlar.

İzlediğiniz diziler hakkında görüşlerinizi benimle aşağıda yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Ayrıca dizi önerilerinize de açığım. Önermek istediğiniz dizi veya filmleri benimle paylaşırsanız sevinirim. İyi Seyirler.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir