Pc İçin En İyi VPN Servisleri 2020

İnternette özgürce, limit olmadan sınırsız bir şekilde dolaşmayı kim istemez ki. Ama günümüz şartların da bu imkansız. Neden imkansız, çünkü bazı sitelerde erişim engeli ile karşılaşabiliyoruz. Bu erişim engelini aşmak içinse VPN servislerine ihtiyacımız oluyor.

Şuan da kullandığımız internet hiç de güvenli değil. Film sitelerinden tutun, haber siteleri, vb. gibi sosyal medya platformlarında da saatlerce dolaşıyoruz. Ancak bazen bizleri bekleyen kötü şeyler de olabiliyor. Kimlik hırsızlığı, casus yazılımlar, veri kayıpları, fidye yazılımları, truva virüsleri gibi zararlı siber saldırı problemleri ile karşılaşabiliyoruz. Bu da demek oluyor ki, İnternette tam olarak güvende değiliz.

Korsanlar, verilerinize erişmek için ip adresinizi kullanır. Çünkü ip adresiniz size özel bir adres ve gizli tutmalısınız. İp adresinizle konumunuz, şehriniz, pin kodunuz, ISS gibi bilgileriniz bulunabilir. Ve diğer bir çok bilgi mevcuttur ip adresinizde. Eğer İP adresinizi gizlerseniz en azından onu saklayıp korsanların bilgilerinize erişmesini zorlayabilirsiniz. Yani cihazınıza erişim, bilgileriniz saklı ve bulunamaz olur.

Peki İp Adresimi Nasıl gizleyebilirim ?

İp adresinizi gizlemek, ve internette gizlice sörf yapabilmeniz için VPN servislerine ihtiyacınız olacak. VPN servisleri veya programları ip adresinizi gizler ve geçici olarak sizlere başka bir ip ataması yapar. Bu nedenle konumunuz, ip adresiniz, çevrimiçi gezinmeleriniz, etkinlikleriniz izlenemez. Ve coğrafi olan kısıtlamadan kurtulursunuz. Örnek verecek olursak Almanya sunucularına bağlanıp, Türkiye’de yasak ve erişim engeli bulunan sitelere gizli ve güvenli olarak bağlanabilirsiniz. Çok uzatmadan En hızlı ve en iyi vpn programlarına geçelim.

Pc İçin En İyi VPN Servisleri 2020

1 – Proton VPN

Proton VPN programı internette bulabileceğiniz en iyi, başarılı ve ücretsiz VPN programlarından biridir. Proton VPN hizmeti Proton postasının yapımcıları tarafından geliştirilmiş bir vpn servisidir. Hiçbir ücret olmadan tamamen ücretsiz olan bu servise para vermek zorunda değilsiniz. Ve her zaman ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Proton VPN’de veri kısıtlaması da bulunmuyor. Proton VPN’i kullanmak için sadece ücretsiz bir hesap oluşturmak. Gerisinde sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

2 – ExpressVPN

En hızlı VPN servislerinden biri olan ExpressVPN tam 90’ın üzerinde olan ülkelerde ki sunucuları ile kullanıcılarına hızlı ve güvenli bağlantı sağlıyor. Ve bu sunucuları seçmek kullanıcıya kalmış bir şey. İstediğiniz sunucuya bağlanıp güvenle internette gezinebilirsiniz. Ek olarak bu serviste DNS sızıntı koruması da mevcut. Otomatik bağlantı, gizli mod, gibi üst seviye fonksiyonları da mevcut.

3 – Hide.me

Halka açık ücretsiz Wi-Fİ alanları, yani şifresiz bir şekilde bağlanılabilen Wi-Fİ noktaları her zaman güvensizdir. Hide.me VPN ile bu bağlantılarda ücretsiz bir şekilde gizli ve güvenli bir bağlantı kurarak internette gezinebilirsiniz. Veri hırsızlığı ve veri kaybı olmadan halka açık kablosuz ağları kullanmanıza yarar. Hide.me servisi ücretsiz bir servistir. Ve OpenVPN şifrelemesi kullanır. Hide.me sunucuları ile 22 ülkede bulunan 28 adet sunucuya bağlanabilirsiniz. Bu VPN servisinde veri sınırlaması mevcut, her ay sadece 2 GB veri kullanma hakkınız var. Bu VPN programında 2 haftalık deneme sürümü mevcut, bu deneme sürümü boyunca sadece 500 MB veri kullanabilirsiniz. Son olarak Türkçe dil desteği de mevcut.

4 – BetterNet

Sadeliği ile ön plana çıkan ücretsiz bir VPN programıdır. BetterNet VPN programı, yeni başlayan kullanıcıların ilk tercihi olan bir programdır. Sevilen bu vpn programının en iyi yönü de veri kullanım sınırı yoktur. Ücretsiz, güvenli, hızlı ve sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Sınırsız olarak istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Yalnız belirtmem gereken bir olumsuz yönü var. Bağlanmak isteyeceğiniz sunucuyu seçemiyorsunuz.

5 – WindScribe

WindScribe VPN servisi, internette ki en popüler vpn servislerinden biridir.WindScribe VPN servisi kullanıcılarına ücretsiz olarak 10 GB veri kullanım hakkı veriyor. Ve hatta arkadaşlarınızı bu servise üye yaparsanız bu 10 GB’lık hakkınızı arttırabilirsiniz. Davet ettiğiniz her kişi başı sizlere 1 GB veri kullanım hakkı veriyor. Ayrıca bu servis ile ilgili tweet atarsanız 5 GB daha ücretsiz veri kullanım hakkı kazanırsınız. WindScribe VPN programı, bağlantı kaydı, ip adresi, ziyaret ettiğiniz web sitelerin kaydını tutmaz. Bu sayede güvenli bir şekilde gezinti yapabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir