Otobüs Fiyatlarındaki Tavan Fiyatlar

Covid-19 salgını sebebiyle şehirlerarası yolculukların durdurulmasından sonra büyük bir zarar’a uğrayan otobüs firmaları, uzun zamandır Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın açıklamalarını beklemekteydi.

Otobüs biletleri belirli bir süre devlet güvencesi altında ve vatandaşlara yüksek fiyat ile bilet satılmaması için büyük önlemler alınmaktaydı. Daha önce Bakanlığın aldığı karar ile 31 Temmuz’a kadar uygulanması planlanan tebliğde değişikliğe gidilmiştir.

İçişleri Bakanlığının şehirlerarası otobüslerde ki yüzde 50 oranında olması gereken doluluk sınırını kaldırmasıyla, otobüslerde ki doluluk oranının yüzde 75 seviyelerine çıkması bekleniyor. Ulaştırma Bakanlığı ’da bu değişikliği görerek otobüs fiyatların indirim yapılması konusunda belirli kararlar almıştır.

Daha önce alınan tedbir kararlarında 300- 350 kilometrelerde 150 liraya çıkmış olan tavan fiyat 110 liraya, 900 ile 1000 km arasında olan mesafelerde 250 lira olan tavan fiyat 185 liraya düşürülmüştür.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir