Netflix Dizi Önerileri #2

Netflix dizi önerileri yazıma ikincisiyle devam ediyorum. İlk yazımda 5 adet popüler ve orijinal netflix yapımı dizilerden bahsetmiştim. İlk konuda ki dizileri görmek için buraya tıkla.

Eğer ilk yazımdaki dizileri izlediyseniz bu başlığa geri dönebilirsiniz. İlk yazımda da belirttiğim gibi bu önerileri bir seri haline getirip izlediğim veya izleyeceğim dizileri sizlere önereceğim. İzleyeceğimden çok izlediklerimi paylaşıyorum. İzlemeden paylaşmam biraz yanıltıcı veya yanlış olabilir. Ama yaklaşık olarak 4 senedir netflix platformunda bulunan çoğu diziyi ve filmi izlemişimdir. Neyse lafı çok uzatmadan dizi önerilerine geçelim.

1 – YOU

Daha ilk bölümünden sarmaya başlayan, netflix’de ki en iyi dizilerden diyebilirim. 2018’de çıkan bu dizi Caroline kepnes’in You adında çok satan bir romanından uyarlama bir netflix dizisi. Konusuna gelecek olursak “Joe” adında bir ana karakterimiz var. Kendisi ayrıntılara takılan, Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen, analizci bir tip ve bir kitapçıda çalışıyor. “Beck” adında bir diğer kadın karakterimiz daha var. “Beck” okuyan, yazan, ve ayrıca çalışan bir kadın. Kendisinin epey bir yoğun hayatı var. Beck kitap almak için joe’nin çalıştığı kitapçıya giriyor. Joe karakterimiz beck’i görür görmez ilk görüşte aşk derler ya onun gibi kıza aşık oluyor. Beck’ten hoşlanmaya başlıyor, ve beck hakkında her şeyi öğrenmeye çalışıyor. Ve olaylar olaylar.


2- The Society

2019 çıkışlı sürükleyici bir dizidir kendisi. Bir grup gencin okul gezisi için başka bir yere giderken yolda beklenmedik sebeplerden dolayı gezileri iptal olur ve yarı yoldan, yaşadıkları yere geri dönerler. Ama döndükleri yer farklıdır. Yaşadıkları yere geri döndüklerinde şehirde hiç kimse yoktur. Terk edilmiştir. Aileleri ile iletişimi kopan bu gençler bu şehirden çıkamayacak bir şekilde izole olmuştur. Şehirin tüm çıkışları kapanmıştır. Nasıl çıkacaklarını araştırmaya başlarken bu sırada yaşadıkları yerde medeniyet kurmaya başlarlar. Takım çalışmaları yapılır, kendi mahkemelerini kurarlar, hükümet sistemini kurarlar, ama işler istedikleri gibi gitmez. Bilim kurgu veya fantastik olarak düşünmeyin. Konusu güzel bence bir izleyin derim.


3 – Narcos

2015’de netflix platformunda yayınlanan, Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo escobar’ın hayatını konu alan bir dizi. Pablo escobar o zamanlarda dünyanın en zengin 7. Adamı idi. 80’li yıllarda kurduğu uyuşturucu ağının başındaydı kendisi. Kolombiya yolundan ABD, Porto riko, Meksika gibi ülkelerde uyuşturucu organizasyonu yaptı. Bu kartel sayesinde işleri genişletti, hatta asya’ya kadar gittiği söylenmekte.


4 – Hakan: Muhafız

Biraz da Türk yapımı olsun dedim. Netflix’in ilk yerli ve Türkçe dizisidir kendisi. Aralık 2018’de yayımlanmaya başlayan Netflix yapımı dramatik, fantastik, bilim kurgu ve aksiyon türünden süper kahraman dizisi. Dizinin baş rolünde Çağatay Ulusoy var.


5 – Atiye

Netflix’in hakan muhafızdan sonraki ikinci orijinal Türk yapımı olan dizi. Yayımlanma tarihi Aralık 2019. Atiye, sevgilisi Ozan ve Ailesi ile birlikte İstanbul’da mutlu ve sade bir hayat sürmektedir. Ta ki dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de ki yapılan bir keşif ile hayatı değişene kadar. Atiye kendisine açılan bu kapıda gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar veriyor.


Evet arkadaşlar diziler, fragmanları ile böyle bir şekilde. önerileri biraz uzun tutayım diyorum. Diğer konularda buna dikkat ederim. İzlediğiniz diziler & filmler hakkında görüşlerinizi aşağıda yorum kısmından benimle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir