Netflix Dizi Önerileri #1

Son zamanların en iyi dizi & film izleme platformu olan netflix’de ki en popüler dizileri sizler için hazırlayacağım. Aslında bu makaleyi seri haline getirip paylaşacağım. İzlediğim netflix dizi ve filmlerini izledikten sonra tanıtımını önerisini bu seride paylaşma kararı aldım. bu yazımda tamamen orijinal netflix yapımı dizileri öneriyorum. İlk önerilerim her ne kadar bilindik, çoğunuzun izlediği diziler olsa da serinin gelecek olan yazılarında güncel yeni çıkmış dizileri önereceğim. Hazır isek başlayalım.  • La Casa De Papel (IMDb: 8.6)

İspanyol yapımı olan bu diziyi eminim İspanyollardan çok Türkler izlemiştir. Netflix Orijinal yapımı olan bu dizi popülerliğini hala koruyor. Dizi de profesör olarak adlandırılan bir kişi önderliğinde, İspanya Kraliyet Darphanesine girip soygun yapmaya kalkışan bir grubun hikayesini konu alıyor. Toplam 4 sezon olan dizinin ilk 3 sezonu çok güzel sarıyor ancak 4. Sezondan bir şey anlamadım diyebilirim. Yani demek istediğim ilk 3 sezon gibi sarmadı beni son sezonu. Ama güzel bir dizi.
  • Stranger Things (IMDb: 8.9)

En popüler bir Netflix dizisi daha. Dizi 80’li yıllarda geçen bilim kurgu kategorisinde olan bir dizi. Stranger Things’de çocuk karakterler baş rolde olmasına rağmen netflix’in en çok beğenilen dizilerinden biri olmayı başardı. Dizi de Will adında bir çocuğun ortalıktan kaybolması ile olaylar başlıyor. Will’i bulmak için tüm kasaba seferber olmuşken ortaya Eleven adında esrarengiz bir kız çıkıyor. Ve olaylar gelişiyor.
  • Dark (IMDb: 8.7)

Stranger Things’in Yetişkin versiyonu denilebilir. Adından da belli olduğu gibi hikayesi, çekimleri, ışıkları, renkleri ve müzikleriyle tam bir karanlık dizi diyebilirim. Bu arada Netflix’in ilk Alman dizisidir. Hikaye Winden isimli küçük bir kasabada geçiyor. Sıradan hayatın yaşandığı bu kasaba da iki gencin ortalıktan kaybolmasıyla tuhaf olaylar, radyoaktif sızıntılar, sıradışı doğaüstü güçler ve zaman makinesiyle güzel bir hikayeye sürüklüyor.
  • Ozark (IMDb: 8.3)

Suç ve heyecanı aynı anda arayanlar için Ozark güzel bir alternatif. Chicago’da yaşayan finans danışmanının, uyuşturucu mafyasıyla anlaşmazlık yaşadığından sonra ailesini Missouri’nin Ozark bölgesine yerleştirmesini konu alıyor.  Bu diziye bir şans ver bakalım. Sürükleyecek mi.
  • Black Mirror (Kara Ayna) (IMDb: 8.8)

Bilim kurgu kategorisinde ki en iyi dizi diyebilirim. İzlemediyseniz hemen izlemenizi tavsiye ediyorum. Bana bu diziyi yıllar önce bir arkadaşım tavsiye etti. İzlemeye başladığımda 2.bölümün farklı olduğunu gördüm. lan* dedim bu nasıl dizi, meğer her bölüm farklıymış. Her bölümün farklı olması, oyuncularının, yazarlarının ve yönetmenlerinin de farklı olması da var bir de. Konusuna gelecek olursak sanal gerçeklik, kurgu hayatlar, yapay zekanın ileride nasıl olacağı, şuan da sosyal medyayı deli gibi kullanmamızın ileri zamanlarda bize nasıl bir etki yaratacağı, günümüz kapital sistemin yaşatmış olduğu sıkıntılar, sosyal medya çılgınlığı, sınıfsal/sosyal anti gerçeklik, teknolojinin akıl alamayacak şekilde ilermesi vs. gibi birbirinden farklı her bölüm maceraya sürüklüyor.
Evet arkadaşlar yazının başında da dediğim gibi serisi gelecek ve öneri yapmaya devam edeceğim. izlediğiniz diziler, filmlerle ilgili görüşlerinizi aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz. iyi seyirler.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir