MİUİ 12 Güncellemesi Alan Xiaomi ve Redmi Modelleri

MİUİ 12 Güncellemesi Alan Xiaomi ve Redmi Modelleri ;

Xiaomi tarafından geliştirilen, yeni arayüz Miui 12 Xiaomi ve Redmi kullanıcıları için dağıtıma sunuldu. Çinli üretici üst seviye ve orta segmentte olan telefonlar için ve popüler modellerin de içinde olduğu güncelleme yayınlandı.

Xiaomi tarafından yayınlanan ve merakla beklenen yeni işletim sistemi arayüzü olan miui 12 yayınlanmaya başladı. Tanımı olan miui 12 yeni özellikleri de içinde barındıran bu arayüz Xiaomi ve Redmi cihazlarına gönderildi. Güncellemeyi telefonlarına yükleyen Xiaomi ve Redmi Kullanıcıları bu yeni işletim sistemi arayüzü olan miui 12 den baya memnun kaldıklarını dile getirdi. Ancak bazı kısım tarafından da eleştiriler almış durumda.

MİUİ 12 kararlı sürümü yayınlanmış durumda

MİUİ 12 tanıtıldığı ilk günden itibaren bu yana kadar merakla beklenen bir arayüzdü. Xiaomi daha önce yayınladığı arayüz güncellemelerinde kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Ve kullanıcılar  miui 12’den bu hayal kırıklığı beklemiyorlar. Daha öncelerde yayınlanan MİUİ 11 de kullanıcılar batarya ve performans sorunları yaşarken, MİUİ 12’den tek beklentileri batarya ve performans iyileştirmeleriydi. MİUİ 11 ile eleştiri yağmuruna tutulan Xiaomi firması bakalım MİUİ 12 de bu sorunları çözmüş mü ilerleyen zamanlarda bunu anlayacağız.

MİUİ 12 alan Xiaomi Modelleri

Uzun uğraşlar ve yoğun çalışma temposu içinde olan Xiaomi firması ve çalışanları Miui 12 yi yayınladı. Uzun süre beklenen bu arayüz şirketin popüler telefonlarına yavaş yavaş gönderilmeye başlandı.  MİUİ 12 Güncellemesini alan ilk akıllı telefonlar şöyle ; Xiaomi Mİ 10 Pro, Mi 10, Mi Note 10 Lite, Mi 9 Pro, Mi 9, Mi 9T Pro, Mi 9T Oldu.

MİUİ 12 alan Redmi Modelleri

Xiaomi firmasının bir alt markası olan Redmi serisi cihazlarda ise ilk güncellemeyi alan yeni çıkmış olan üst segment telefonlar almış durumda. Telefonunuzda Yazılım Güncellemesi bildirimi yoksa ilerleyen zamanda kontrol edip bu yazılımı yükleyebilirsiniz. MİUİ 12 Güncellemesini alan Redmi Cihazları ise şu şekilde ; Redmi K30 5G, Redmi K30, Redmi K30 Pro, Redmi K20 Pro, Redmi K20, Redmi Note 9, Ve Redmi Note 8 Pro. Şeklinde.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir