Koronavirüste Son Durum ne ? Vaka Sayısı Kaç ?

Koronavirüste Son Durum ne ? Vaka Sayısı Kaç ?

18 Haziran 2020 itibariyle Türkiye’de koronavirüste ki son durum şöyle ;

  • Yapılan test sayısı = 48.412
  • Vaka sayısı = 1.304
  • Vefat sayısı = 21
  • İyileşen sayısı = 1.382

18 Haziran itibariyle vaka sayısı 1304 artışla 184 bin 31’e yükseldi.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 21 artışla 4 bin 882’ye yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştığı verilerle birlikte şunları dile getirdi  : “Vaka sayısında düne kıyasla 125 azalma oldu. İyileşen hasta sayımız bugün tekrar yeni vaka sayısını geçti. Birimizin ihmali, hepimizi ilgilendiriyor. Hayatımıza tedbirlerle devam edelim.” Açıklamalarında bulundu.

Türkiye’de Koronavirüs vakasının ilk açıklandığı tarih olan 11 Mart 2020 tarihinden bu yana sosyal medya hesaplarından Türkiye’de ki Koronavirüs vakalarının ve vefat edenlerin verilerini güncel bir şekilde Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca sosyal medya hesaplarından her gün paylaşmaktadır. Bu paylaşılan veriler Sağlık Bakanının basın toplantısı düzenlediği zamanlarda sosyal medya aracılığı ile kamuoyuyla paylaşılıyor.

Henüz illere göre vaka sayısı ve vefat sayısı ile alakalı bir takvim bulunmuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce yaptığı bir açıklamada nüfusa göre en riskli olan bölgeleri açıklamıştı. Bunlar ; İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya olduğunu belirtmişti. En fazla can kaybının yaşandığı ilin İstanbul olduğunu söylemişti.

Kaynak = Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir