İOS 14 Artık Herkes Tarafından İndirilebilir

Apple’ın işletim sistemi olan İOS, işletim sistemi güncellemesi olan İOS 14’ü herkese açık olan beta sürümünü yayımladı. Bu yayımlanan sürümün İOS 14 Beta 2 olduğu duyuruldu.

Apple’ın geçtiğimiz ay etkinliğinde tanıtılan İOS 14 şuan halka açık bir şekilde beta olarak yayımlandı. Apple’ın uyumlu olan, İOS 14’ü alacak iPhone modellerine yayımlanan sürüm İOS 14 Developer Beta 2 olarak açıklandı.

İOS 14 Beta 2’de hangi yenilikler var ?

Apple tarafından yayımlanan indirilebilir olan İOS 14 beta 2 işletim sisteminde Takvim uygulaması için yeni bir simge bulunmakta. Ve daha önceki Görevler widget’ı daha düşük boyutlu bir widget oluyor. Bunun yanı sıra Dosyalar uygulaması için daha hızlı ve kolay erişim sağlanması için widget desteği de geliyor. İOS 14’de animasyonlu kapak fotoğrafı da manuel olarak devre dışı bırakma özelliği de mümkün. Müzik uygulaması için de Wi-Fİ ile sınırlama ayarları da geldi. Bu özelliklerin dışında Apple, standart olan iPhone ve iPad cihazları için önemli hata düzeltmeleri ve performans, kararlılık iyileştirmeleri ve gelişmiş güvenlik önlemlerini de aldı.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir