İnternet’in Kara Kutusu : Deep Web

İNTERNET’İN KARA KUTUSU: DEEP WEB

İnternet dünyasının derin ağı, gizli saklı olayların gerçekleştiği, karanlık ve farklı bir dünyası olan yer. Deep Web, bizim kullandığımız tarayıcılarda gözükmeyen bir internet oluşumudur.
Asıl yüzünde ise hackerlar’ın, uyuşturucu satıcılarının, silah satışı yapanların ve kendisini kiralık katil olarak tanımlayan birçok insanın toplandığı yer olarak bilinir. Bilinçsizce giriş yapanlar için oldukça tehlikeli olan Deep Web bütün bilgilerinizin çalınmasına sebep olabilir.

Deep Web’e girebilir miyim? Girersem Karşıma Ne Çıkar?

Deep Web’e girmek o kadar da kolay bir olay değildir. Ve kesinlikle girmeniz önerilmez, çünkü deep web’e girdiğiniz bilgisayarınıza virüs ve keylogger gibi şeylerin bulaşmama olasılığı çok azdır. Aynı zamanda bu ortam da tecrübesiz olduğunuz belli ederseniz, bazı kötü niyetli kişi ve gruplar yaptıkları suçları sizin üzerinize atabilir ve hayatınızı berbat hale getirebilir.

  • Yine de Deep Web ile tanışmak istiyorsanız en bilindik yol olan Tor Browserı indirin ve biraz araştırma yapın. Kesinlikle sorumluluk bizim tarafımıza ait değildir.
Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir