Instagram’dan Yeni Özellik : Yorum Sabitleme

İnstagram’dan Yeni Özellik : Yorum Sabitleme Özelliği ;

Instagram geçtiğimiz aylarda test aşamasında olan yorum sabitleme özelliğini yayınladı. Bu özellik sayesinde paylaşılan gönderilere gelen 3 yorum sabitlenebilecek.

Instagram kullanıcı deneyimini arttırmak ve bünyesine yeni özellikler eklemek için sürekli olarak çalışıyor durumda. Instagram’a yeni bir özellik gelmeden önce test aşamasına giren özellikler, Aylar sonra son halini alıp yayınlanıyor. Bu özelliklerden son çıkanı ise yorum sabitleme özelliği. Testlerinin birkaç ay önce yapıldığı yorum sabitleme özelliği şuan instagram tarafından yayınlanmış durumda bugün itibariyle yayınlanan bu özellik sayesinde paylaşılan fotoğraf ve videolu gönderilere gelen 3 (üç) adet yorum sabitlenebilecek.  Bu sayede paylaşımı yapan gönderi sahibi yorumlarının tonunu kontrol edebilecek.

İnstagram Yorum Sabitleme

Paylaştığınız fotoğraf veya videolu gönderiye gelen yorumu sabitlemeniz için yapmanız gereken ; yorumu sola kaydırmak. Daha önce bu özelliği kullandığınız da raporla, sil ve cevap ver seçenekleri çıkıyordu. Yeni gelen özellik ile birlikte bu seçeneklere ek yorum sabitleme özelliği de geldi. Yorumu kaydırdıktan sonra açılan seçenekler arasından en solda olan raptiye butonuna basmanız gerekiyor.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir