Google Fotoğraflar Otomatik Yedekleme Sona Eriyor

Google’ın popüler uygulamalarından biri olan Google Fotoğraflar, Artık otomatik yedekleme yapmayacak. Fotoğraflar uygulaması Whatsapp ve Instagram üzerinden atılan fotoğrafları otomatik olarak Google Fotoğraflar uygulamasına yedekleme yapıyordu.

Google’ın aldığı bu kararda WhatsApp ve Instagram üzerinden paylaşılan fotoğraflar, Fotoğraflar uygulaması üzerinden otomatik olarak yedekleniyordu.  Ve kullanıcıların hiçbir işlem yapmasına gerek kalmıyordu.

Google aldığı bu kararda koronavirüs nedeniyle internet kullanımı ve veri kullanımının azalması için bu kararı aldığını açıkladı. Bu nedenle artık fotoğraflar otomatik olarak değil de kullanıcının kendisine bırakılmış bir karar oldu. Yani artık fotoğrafları yedeklemek isterseniz bu işlemi manuel olarak kendiniz yapmak zorundasınız.

Bu yedekleme işleminde sadece WhatsApp ve Instagram verilerini, Fotoğraflarını ve Videolarını manuel olarak kendiniz yapacaksınız. Otomatik yedekleme de etkilenen sadece bu iki klasör olmuştur.

Yedekleme işlemini yapmak için Google Fotoğraflar uygulamasına girerek, Kütüphane kısmında “Cihazdaki Fotoğraflar”ı seçmeniz ve ardından yedekleme yapacağınız fotoğrafları ve videoları seçerek Şimdi Yedekle butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir