Google 1 Milyar Dolar Ödeyecek

Google, Haber yayıncılarına 1 milyar dolar ödeceyecek. Kaliteli içerik üreten haber yayıncılarına 3 senede 1 milyar dolar ödeme yapacağını açıkladı.

Son zamanlarda internet kullanımının artmasıyla haberciliğin de büyümesi ile internet ortamında günde binlerce içerik ve haber ortaya çıkıyor. Google haberlere daha fazla önem verdiği için haber içeriği üreten, kaliteli haber yayıncılarına 1 milyar dolar verecek.

Google Ceo’su yaptığı açıklamada yayıncılara ücreti ödeyeceği programı olan News Showcase’ı tanıttı. Programın önceliğinde ki ülkeler şu şekilde ; Almanya, Brezilya, Hindistan, Hollanda, Belçika, ve diğer ülkelerde de piyasaya çıkacağını açıkladı. Google, bu program için 3 sene de 1 milyar dolar bütçe ayırdığını duyurdu. Ayrılan bu bütçe yayıncılara dağıtılacak. Google tarafından yapılan bir diğer açıklama ise bu programa katılan bütün haber kuruluşları almayacak. Sadece kaliteli içerik üreten kuruluşlara verileceği söylenen programın ilerleyen günlerde detayları netleşmesi bekleniyor.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir