En İyi 5 Netflix Bilim Kurgu Dizisi

En İyi 5 Netflix Bilim Kurgu Dizisi

Olmazsa olmazlarımızdan bilim kurgu dizileri. Çoğu izleyicinin tercih ettiği bir kategori. Yakın veya uzak gelecek ile ilgili bugün olan veya olmayan teknoloji ve bilim unsurlarının da kullanıldığı bir dizi & filmlerde olan kurgu, tiyatro türüdür. Bilim ve Teknolojiye meraklı iseniz bu kategori altında bulunan tüm dizileri ve filmleri izleyin. Lafı çok uzatmadan konumuza geçelim. Bu yazımda sizlere netflix’te bulunan en iyi 5 bilim kurgu dizisini önereceğim. Bu kategori altında önereceğim diziler arasında black mirror, dark, stranger things gibi diziler yok, çünkü onları ilk yazım olan Netflix Dizi Önerileri #1 başlığının altında önerdiğim için bu yazıya dahil etmedim. Bu diziler de bilim kurgu dizisidir. Dizilerimize geçelim..


1 – The 100

The 100 dizisi Kass Morgan’ın yakın zamanda çıkacak olan “aynı” adında ki bir kitap serisinden uyarlanan bir dizi. Dizi de kıyamet sonrasın da olacakları ele alıyor. 97 yıl önce nükleer armageddon Dünyanın büyük bir kısmını yok etmiştir ve dünya da yoğun bir radyasyon bırakarak, Dünyayı yaşanmayacak bir şekile getirmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Uzayda ARK adında bir ülke, istasyon kurmuşlardır.


2 – Altered Carbon

Aynı adında bir çizgi romandan uyarlanan bu dizi de, insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere taşınması, transfer  edebilecekleri alternatif bir gelecekte geçiyor. Yıldızlararası savaşçılardan oluşan seçkin bir asker olan Takeshi Kovacs, zihni ve bedeni bir buz içinde hapistedir. Son derece varlıklı ve zengin bir adam Takeshi Kovacs’ı bir cinayeti çözmesi için bedenini ve ruhunu yüz yıllar sonra tekrar canlandırır. Eğer cinayeti çözerse ona hayatta kalma şansı verecek.


3 – Raising Dion

Bu dizi de bir kadın kocasının ölümünden sonra oğlu ile bir başına kalmış kadının hikayesini içeriyor. Nicole adında ki genç kadın, eşini kaybettikten sonra oğlu ile tek başına kalmıştır. Bu genç kadın bir süre sonra Dion adında ki oğlu olan çocuğun bir takım süper güçlere sahip olduğunu keşfediyor. Ve olaylar gelişiyor.


4 – The I-land

Bu dizimiz de bir grup genç nasıl geldiklerini bilmedikleri ıssız bir adaya düşüyor. Gözlerini açtıklarında kendilerini ıssız bir adada buluyorlar. Bu Issız adadan ayrılmanın bir yolunu arayan gençlerimiz adayı keşfetmeye çıkar. Hafızaları silindiği için adaya nasıl geldiklerini hatırlamıyorlar, ve adadan kurtulmanın yollarını arıyorlar.


5 – Kiss Me First

Bu dizi de ise Leila adında ki bir genç kız, dışarıdan bakıldığında normal bir karakterdir.  Ama normal her genç gibi gerçek hayattan sıkılmış biri kendisi. Sıkıldığı için kendini Azana adında bir oyuna vermiştir. Bu oyunda gerçek hayatın üzüntüsünden, koşuşturmasından uzaklaşan Leila bir gün annesinin ölümüne şahit olmuştur. Ve artık tek başına yaşamaya başlayan genç kız, gerçeklikten uzaklaşmak için kendini daha da oyuna verir. Oyunda daha önce kimsenin bilmediği gizli bir bölge keşfeder ve burada yeni biri ile tanışır. Oyunda tanıştığı kişi ile gerçek hayatta yolları da kesişiyor.

Evet arkadaşlar, bilim kurgu kategorisinden önereceğim diziler bu şekilde. izlediklerinizi veya görüşlerinizi bana yorum olarak belirtebilirsiniz. aynı şekilde önermek istediğiniz bilim kurgu dizilerini de aşağıda yorum kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir