En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Platformları

EN ÇOK TERCİH EDİLEN SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI

  • Facebook: Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. 2 milyarı aşkın kullanıcısı olduğu tahmin edilmektedir.
  • Twitter: Popüler olarak kullanılan diğer bir sosyal medya platformudur. 280 karakter ile sınırlandırılmış mesaj alanı ve 300 milyondan fazla kullanıcısıyla çokça tercih edilir.
  • İnstagram: Facebook tarafından satın alınmadan önce bile çok rağbet gören İnstagram, bir fotoğraf ve video paylaşım platformudur. Tahmin edilen yaklaşık kullanıcı sayısı ise 1 milyondan fazladır.
  • Linkedln: Profesyonel ve iş dünyasında ki insanlar tarafından kullanımı tercih edilen bir platformdur. Geçtiğimiz yıllarda Microsoft tarafından satın alınan Linkedln, 500 milyonu aşkın bir kullanıcı kitlesine sahiptir.
  • Flickr: İçeriğinde 10-20 milyonu aşkın fotoğraf bulunduran platform, 10 milyondan fazla kullanıcısı ile bir video ve fotoğraf paylaşım ağıdır.
Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir