Bıktıran YouTube Reklamlarını Engelleyin

Bıktıran YouTube Reklamlarını Engelleyin

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda YouTube’da çok zaman geçiren ama videolarda ki reklamlardan bıkmış ziyaretçilerim için yazıyorum. Neredeyse her videonun başında ve ortasında, içinde bulunan ve aniden karşımıza çıkan ve bizleri reklam izlemekten bıktıran reklamlardan kurtulmanın yollarına bakıyoruz.

YouTube Reklamları Nasıl Engellenir ?

-PC kullanıcıları için yapılması gereken ;

Chrome için AdBlock. evet chrome mağazasına gidip 10 saniye de indiriyorsunuz ve eklentinizi tarayıcınıza kuruyorsunuz.

AdBlock Nedir Ne işe Yarar ?

AdBlock sadece YouTube’da değil tüm web sitelerinde bulunan her türlü reklamları engellemeye yarayan bir Chrome eklentisidir.

YouTube, Facebook, Twitter ve diğer tüm sitelerde bulunan reklamları  bu eklenti ile engelleyebilirsiniz. AdBlock’un Dünya da 60 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Ve Chrome mağazasında ki eklentisi 350 milyondan fazla indirme almış bir reklam engelleme eklentisidir.

YouTube reklamları ve açılır Pop-up reklamlarda dahil olmak üzere kötü amaçlı web siteleri, programları ile mücadele etmek için yapılmış bir reklam engelleme eklentisidir.

AdBlock Özellikleri ;

– Can sıkıcı YouTube reklamlarını engelleme, ve bunun yanı sıra tüm web sitelerinde bulunan reklam, afiş, videolu reklamlar, açılır pencere Pop-Up reklamlarını engeller.

-Gizliliğinize önem verir ve 3. taraf izleyicileri engelleyerek gizliliğinizi korur.

-Web sitelerinde bulunan gömülü kötü amaçlı yazılımları engeller. kötü amaçlı yapılmış reklam, program vs gibi kripto para madenciliğini engelleyerek güvenli şekilde internette dolaşmanızı sağlar.

-Reklamları engelleyerek sayfa yükleme hızınızı arttırır. Web sitelerine daha hızlı girersiniz.

-Filtreleme özelliği, Karanlık mod ve diğerleri.

Mobil kullanıcıları için YouTube’da Reklam engelleme

-Mobil de ise Google Play Store’da bulunan AdBlock Browser adlı uygulamayı telefonunuza indirip YouTube’da Reklamsız bir şekilde gezinebilir, sevdiğiniz kanalların videolarını keyifle izleyebilirsiniz.

-YouTube Uygulamasını kullanarak reklamsız bir şekilde youtube’da dolaşmak isterseniz YouTube Vanced uygulamasını kullanabilirsiniz. Hatırlatayım bu uygulama Google Play’da bulunmuyor. YouTube Vanced Uygulamasını telefonunuza indirmek için bu yazımıza giderek uygulamayı indirebilirsiniz. Konuya gitmek için Buraya TIKLAYIN.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir