Apple Müzik iPhone’ların Şarjını Tüketiyor !

Apple Müzik iPhone’ların Şarjını Tüketiyor !

Bir iddiaya göre iPhone’larda bulunan Apple Müzik uygulaması, iPhone’ların bataryalarını tükettiği yönünde iddialar gelmeye başladı. Hatta Apple Müzik uygulaması kapalı olsa bile şarjı tükettiği gözlemlendi.

Apple Destek forumlarında olsun veya Reddit platformu olsun, bu platformlarda ortaya çıkan yüzlerce şikayet ve yazılar Apple’ın işletim sistemi olan İOS 13’te bulunan bir hata yüzünden iPhone’ların şarjını tüketmesine yol açtığı söylenmekte. Gözlemlenen şikayetlerde uygulama arka planda kalsa bile şarjın %95’ine kadar tükettiği belirlendi. İOS 13.5.1 sürümünü kullanan kişiler, Apple Müzik uygulamasının şarjın %50’ye kadarını tükettiğini açıkladı. Ve işin garip yanı da uygulama aktif bile değilken.

Arka plan

Resimde de görüldüğü üzere Apple iPhone 11 Modelinde bataryanın %95’ini tükettiği görülüyor. Ve burada yazan önemli kısım Background Activity. Yani arka plan aktivitesi olarak görülüyor.

Mojo06 adlı kullanıcının bir yorumuna göre birkaç gün önce yeni alınan bir iPhone 11 modelinin bataryasının çok hızlı bittiği belirtiliyor. Ve bu kullanıcı bataryamın %95’ini tükettiğini buna ek olarak Apple Müzik uygulamasını hiç kullanmadığını söylüyor. Kullanıcı şunları da dile getirdi, “Telefonum çok ısınıyor ve yeni telefonumun bataryası ölecek diye endişeleniyorum” sözlerini de ekledi.

Bu sorunun çözümüne gelirsek, Uygulamayı kapanmaya zorlayın. Veya Yeniden başlatmak, arka planda uygulama yenilenmesini engelleyin. Son çare olarak Apple Müzik uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Umarım Apple yeni güncellemesinde bu sorunu çözmüş olur.

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir