Android İçin En İyi Antivirüs Uygulamaları 2020

Android telefonunuzu daha güvenli bir hale getirmek ister misiniz ? Bu yazımda sizleri zararlı uygulamalardan ve virüslerden koruyacak tam 5 adet antivirüs uygulaması tanıtacağım.

Günümüz teknolojisinde akıllı telefon kullanımı git gide artmaya başlıyor. Akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Akıllı telefonları sadece iletişim için kullanmıyoruz. Bu telefonlarda hassas bilgilerimizde mevcut. Ancak gizliliğe ve veri sızıntılarına karşı bazen tehdit oluşturan sorunlar da olabiliyor. Verilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi, veya hassas şifrelerinizi telefonunuzda tutmak güvenli mi ? veya ne kadar güvenli ? doğru ve bilinçli koruma olmadığı sürece güvenli değildir.

Bu yüzden, Google Play Store’da bulunan ve ücretsiz olan antivirüs uygulamalarını inceleyeceğiz. Bu uygulamalar ile telefonunuzu üst düzeyde koruma sağlayabilirsiniz.

2020 Android İçin Antivirüs Uygulamaları

1 – Kaspersky Mobile Antivirüs

Kaspersky Android için ücretsiz en iyi antivirüs programlardan biri. Uygulama ücretli ve ücretsiz sürüm olarak ikiye ayrılıyor. Ücretsiz sürümde, Kötü amaçlı virüs ve yazılımlara yönelik uygulamaları manuel olarak tarayabilirsiniz. 30 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunan bu uygulama ile gerçek zamanlı koruma, hırsızlığa karşı koruma, kimlik avı koruması, ekstra olarak uygulama kilidi mevcut. 30 günlük sürümü kullanarak Premium özellikleri kullanabilirsiniz.

Kaspersky Antivirüs Uygulamasının Özellikleri ;

-İstenmeyen spam aramaları engelleme ve filtreleme

-Telefonumu bul özelliği (kayıp, çalıntı durumunda)

-Arka Planda uygulamalarda tarama yaparak, kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol eder

-Virüslere ve Truva virüsüne karşı tam zamanlı güçlü koruma

2 – Avast Mobile Security

Avast programı dünya çapında pek çok kullanıcısını, zararlı yazılımlardan ve virüslerden korumak için geliştirilmiş bir antivirüs programıdır. Dünya çapında popüler olan bu antivirüs programı ile tek dokunuşla tehlikeli ve zararlı uygulamaları tarayarak sizi Truva atlarından, casus yazılımlardan korur. Sim güvenliği, kamera ile görüntü alma gibi vb. gelişmiş özelliklerin yanında uygulama içi reklamları kaldırabileceğiniz ve uygulama kilitleme gibi özellikler için satın alma işlemi vardır.

Avast Mobile Security Özellikleri ;

-Kullandığınız bütün uygulamalarda harcadığınız zamanı görüntüleme özelliği

-Gereksiz dosyaları silme, önbellek silme gibi dosya temizleme aracı

-Fotoğraflar için fotoğraf kilidi

-Güvenli olarak web sayfalarında dolaşmak

3 – Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender antivirüs uygulaması, Android’te tüm tehditlere karşı koruma sağlayan en güçlü antivirüs uygulamalarından biridir. Uygulamada hızlı tarama teknolojisi de bulunuyor. Bulut içi tarama teknolojisini de kullanan bu uygulama, en hafif antivirüs uygulamalarından biridir. Gerçek zamanlı koruma sağlayan bu uygulama cihazınızı yavaşlatmaz, bataryanızı boş yere harcamaz.

Bitdefender Antivirüs Free Özellikleri ;

-İçerisinde dahili VPN hizmeti mevcuttur

-Güvenli Wi-Fİ bağlantısında uygulama kilitlerini açmak için akıllı kilit açma özelliği

-İnternet gezintileri için web koruması, adware ve malware koruması

-Android Wear desteği

4 – Norton Security and Antivirus

Popüler kullanılan bir diğer antivirüs uygulamamız ise Norton’dur. Norton Antivirüs uygulaması güncel sürümünde ücretsiz, etkileyici Android güvenliği özelliklerini barındırıyor. Uygulama genellikle otomatik çalışır bu sayede cihazı yavaşlatabilecek kötü yazılımları ve casus yazılımları, virüsleri ortadan kaldırır. Ek olarak kayıp veya çalıntı olan cihazınızı bulmak için alarm özelliği mevcut. Kaybolan veya çalınan cihazınızı uzaktan kilitleyebilir veya alarm özelliğini kullanabilirsiniz. Uygulama da en çok kullanılan özellik ise istemeyen aramaları ve sms’leri engelleyebilirsiniz.

Norton Security Özellikleri ;

-Wi-Fi taraması. Güvenli olmayan Wi-Fi bağlantılarını size bildirir

-Güvenli olmayan web sayfaları için tarama. Güvenli arama

-Spam sms ve istenmeen aramaları engelleme

-Sneak Peek özelliği. Cihazınızı başkalarından uzak tutun

5 – McAfee Mobile Security

McAfee ilk çıktığından bu yana birçok ödül kazandı. Hırsızlığa karşı önleme, Güvenlik kilidi, Wi-Fİ güvenliği, Bellek temizleme, Pil sağlığı iyileştirmesi, gibi birçok gelişmiş özellikleri barındırır. Tüm bu özellikler ücretsiz sürümünde mevcuttur. Basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir.

McAfee Özellikleri ;

-Kilit ekranında yanlış şifre girildiğinde gizli olara selfie, fotoğraf çekme

-Kayıp, çalıntı durumunda uzaktan veri silme özelliği

-Veri hırsızlığına karşı koruma

-Android Wear cihazlar için destek

Bu yazıyı paylaş

burak

Okumayı seven, Teknolojiye, İnternet'e ve yazılıma merak sarmış biri. Elimden geldiğince öğrendiklerimi, önerilerimi blog sayfamda paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir